Heroku nedir?

Heroku nedir?

2019, Sep 10    

Heroku nedir?

Heroku, güvenli bir şekilde yönetilen bir konteyner sistemine dayanan güçlü bir bulut uygulamaları platformudur. Yazılım, tüm geliştiricilere, talep ettikleri kontrolü ve güveni temin ederken, alışkın oldukları araçları ve dili kullanarak uygulamalar oluşturmak için ihtiyaç duydukları esnekliği ve güvenilirliği sağlar. Modern uygulamaların dağıtımını ve bakımını basitleştiren sağlam bir ekosistem ve entegre veri hizmetleri sunar.

Program, geliştiricilerin altyapı sorunlarına maruz kalmadan fikirden yayına geçişini sağlayan basitleştirilmiş bir yol haritası sunar. Kullanıcıların, Scala, Clojure, Java, Ruby, Node.js, Python, Go ve diğer dilleri destekleyerek uygulamaları en hızlı şekilde geliştirmelerini, sunmalarını, yönetmelerini ve ölçeklemelerini sağlar. Heroku, kuruluşların, güvenilir Salesforce altyapısına ve müşterilerin eski sistemlerden gelen verilere sınırsız erişimi olan özel ve güvenli bir alanda (Dyno) uygulamaları yönetmelerini sağlar.

Heroku Avantajlarına Genel Bakış

Heroku, işletmelerin hızlı bir şekilde yenilik yapmalarını, modern mimarilerle inşa etmelerini ve ihtiyaçlarını tam olarak karşılamak için ölçeklendirmelerini sağlayan uçtan uca bir Hizmet Olarak Platformdur (PaaS). Yazılım, 150’nin üzerinde üçüncü parti eklentiden, 3000’den fazla kullanıma hazır düğmeden ve 1000’den fazla açık kaynaklı derleme paketinden oluşan benzersiz bir ekosistem ile uygulama geliştirmeyi hızlandırıyor. Entegre edilmesi kolay teknik çözümler sunan bir eleman pazarı ile birlikte gelir. Çözümler, dağıtım kolaylığı için iş akışını ve paketlenmiş kodu kolaylaştırmak için araçlar sağlar.

Geliştirici Deneyimi (DX) modülü, yazılım dağıtımına, geliştiricilerin altyapı ve sunucuların dikkatini dağıtmadan en çok neyin önemli olduğuna odaklanmalarını sağlayan uygulama merkezli bir teknik sunar. Kullanıcıların sezgisel web tabanlı kontrol panelini kullanmalarını ve doğrudan GitHub, Git veya diğer sürekli entegrasyon sistemlerinden dağıtmalarını sağlar. Kontrol paneli uygulama yönetimini basitleştirir ve uygulamanın performansına daha fazla görünürlük sunar.

Heroku’nun bir diğer önemli bileşeni, Operasyonel deneyim (OpEx) modülüdür. Bu işlev, geliştiricilerin sık karşılaşılan sorunları gidermesine ve gidermelerine olanak sağlar. Uygulama sağlığını etkileyen olumsuz eğilimleri tam olarak belirlemek ve iyileştirmek için operasyonun deneyimini özelleştirmeyi kolaylaştırır. Heroku, kullanıcıların uyarıları yanıtlama süresi belirtilen eşiği aştığında kullanıcıların web dynoslarını otomatik olarak ölçeklendirmelerini sağlayan güçlü araçlar sunar.

Heruko Runtime, akıllı konteynırlarda uygulamaları çalıştırmayı kolaylaştıran yenilikçi bir modüldür. Geliştiricilere, yürütmeye hazır uygulamalar üreten sistemler oluşturmak için kodu (Düğüm, Java, Ruby, Go, PHP, Python, Clojure ve Scala’da yazılmış) dağıtma gücü verir. Dil yığınları, sistemin yanı sıra, hazır olmalarını ve her zaman güncel olmalarını sağlamak için sürekli olarak yamalı, izlenir ve yükseltilir.

Her kuruluşun farklı gereksinimleri vardır ve büyüklükleri, çalışanları ve müşterileri ve içinde bulundukları belirli endüstriler için kişiselleştirilebilecek bir uygulamaya ihtiyaçları vardır. Bu nedenlerden dolayı hiçbir platform kullanıma hazır mükemmel özellikler sağlayamaz. Bir yazılım mimarisi bulmaya çalıştığınızda, öncelikle ne için istediğinize dikkat edin. Bazı Heroku incelemelerini okuyun ve kendinize basit araçlar mı istiyorsunuz yoksa sofistike özellikler mi istiyorsunuz? Aradığınız endüstriye özgü özellikler var mı? Aramanıza yardımcı olmak için bu soruların cevaplarını bulun. Düşünmeniz gereken birçok konu var ve bunlar arasında bütçenizi, özel iş gereksinimlerinizi, şirket büyüklüğünüzü, entegrasyon gereksinimlerinizi vs. bulun.