Slack'ın Masaüstü Uygulamasına Gece Modu Geldi.

Slack'ın Masaüstü Uygulamasına Gece Modu Geldi.

2019, Sep 13    

Bu yılın başlarında mobil uygulamasında karanlık modunu getirdikten sonra, işyeri sohbet uygulaması Slack nihayet gece modunu masaüstüne de getiriyor.

Şirket Perşembe günü bir blog yazısında , masaüstündeki karanlık modun Mac, Windows ve Linux’taki uygulamalarında hemen kullanılabileceğini duyurdu . Erişmek için, Slack’i açın ve uygulamanın sol üst köşesindeki kullanıcı açılır menüsünden Tercihler’e gidin. Oradan, bağımsız bir Temalar menüsü göreceksiniz. Oraya gidin ve Açıktan Karanlığa geçmek için belirgin bir şekilde gösterilen bir seçenek görmelisiniz. (Diğer kenar çubuğu temalarından önce görünmelidir.)

Tercihler menüsünde hemen göremiyorsanız, Slack uygulamanın yenilenmesini önerir. (Güncel bir sürüm çalıştırdığınızdan emin olmanız da yardımcı olabilir.)

Koyu renk modunun yalnızca etkin olduğu cihazlara uygulanabileceğini belirtir. Başka bir deyişle, telefonunuzda karanlık modu etkin ancak masaüstünde etkin olmasını istemiyorsanız, iyi durumdasınız demektir. Ancak şirket, gelecekteki bir ayarın, kullanıcıların tercihlerini masaüstünde bulunanlarla senkronize etmesine izin vereceğini belirtti.

Slack’ın mobil uygulamasında olduğu gibi, masaüstü için karanlık mod all-out siyahtan ziyade derin bir kömür tonudur. Gizmodo çalışanları, yazı tipinin olduğu gibi net olmasa da, konunun açık olduğunu kabul etti, Discord, ve muhtemelen biraz daha cesur olabilir (yazı tipleri daha iyi görünürlük için Erişilebilirlik ayarlarında genişletilebilir). Slack koyu modu da yine kullanıcıların Aubergine veya Nocturne gibi daha fazla özelleştirilmiş tema seçmesine izin verecek, sadece daha koyu genel ayarlara uyacak şekilde ayarlayacaklar.

Slack , Mart ayında tekrar mobil gece modunu devreye soktu ve çoğumuz aylardır masaüstü sürümü için bekliyoruz. Ama size söyleyeyim millet, kesinlikle beklemeye değdi.